SOTIO je biotechnologická společnost vyvíjející nové léčivé přípravky zaměřené na léčbu nádorových a autoimunitních onemocnění. Společnost se věnuje výzkumu vlastní platformy aktivní buněčné imunoterapie na bázi dendritických buněk s cílem významně zlepšit a zpřístupnit možnost této léčby pacientům.

Ve vlastním špičkově vybaveném pracovišti, splňujícím nejpřísnější nároky na sterilní přípravu léčivých preparátů pro buněčnou terapii, se společnost věnuje výzkumu role dendritických buněk při léčebné aktivaci imunitního systému a ověření jejich účinnosti v klinickém hodnocení. Společnost SOTIO úzce spolupracuje s Ústavem imunologie 2.lékařské fakulty Univerzity Karlovy a s Fakultní nemocnicí v Motole.

Společnost SOTIO působí v Evropě, USA, Rusku, Číně. Ve svých laboratořích, které jsou držitelem certifikátu GMP (Good Manufacturing Practice - správná výrobní praxe), se s ohledem na výhodnou polohu může vyrábět léčivý přípravek pro klinické studie probíhající jak v Evropě, tak ve Spojených státech amerických. Společnost SOTIO v roce 2014 vybudovala vlastní laboratoře rovněž v čínském Pekingu. Tyto laboratoře vyrábějí hodnocený léčivý přípravek pro výzkumné projekty, na nichž SOTIO spolupracuje s předními čínskými nemocnicemi.

Napsal uživatel DPTeam dne